Zakres Pomocy

Prawo spadkowe

Prawo spadkowe reguluje sprawy majątkowe spadkodawcy względem jego najbliższych i realizacji woli wyrażonej w testamencie.  Mimo, iż wola spadkodawcy określona w testamencie stanowi w jaki sposób majątek winien być podzielony, wdrożenie w życie postanowień testamentu staje się rzeczą trudną i niejednokrotnie prowadzi do waśni rodzinnych. 

Podobna sytuacja ma miejsce, gdy testament nie został sporządzony, a bliscy spadkobiercy muszą dokonać podziału majątku spadkodawcy w oparciu o dziedziczenie na podstawie ustawy.
W ramach prawa spadkowego Adamczyk Kancelaria oferuje kompleksową pomoc z zakresu procedury spadkowej, w szczególności:

- doradztwo z zakresu zasad dziedziczenia, 
- doradztwo z zakresu rozliczania darowizn, 
- doradztwo z zakresu uprawnień do zachowku,
- pomoc w dochodzeniu i ustalaniu zasadności roszczeń związanych z zachowkiem i dziedziczeniem dla osób uprawnionych oraz zobowiązanych, także na etapie sądowym, 
- prowadzenie mediacji, w celu wyjaśnienia stronom sporu warunków dziedziczenia, praw i obowiązków oraz odnalezieniu kompromisowego rozwiązania problemu,
- analiza i pomoc w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji dotyczącej dziedziczenia, 
- rozwiązywanie problemów natury formalnej, tj. sporządzanie niezbędnych pism, umów, wniosków i opinii, 
- pomoc w procedurach dotyczących działu spadku.

Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie, czy będziemy w stanie Ci pomóc, skontaktuj się z nami telefonicznie lub pozostaw wiadomość mailową z opisem problemu. Wówczas odpiszemy lub oddzwonimy do Ciebie. Być może, Twój problem należy do zakresu innej dziedziny prawa.

Please publish modules in offcanvas position.